Dėmesio. Slapuku rinkimo informacija.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje
Sutinku
pagrindinis / Patarimai Patarimai keliaujantiems į VIETNAMĄ

Patarimai keliaujantiems į VIETNAMĄ

BALTIC CLIPPER kelionių ekspertės Donata, Vytautė ir Ingrida 2017 m. lapkričio mėn. organizavo pažintines keliones į Vietnamą ir pačios, kaip grupių lyderės, lydėjo keliautojus po šią žalią, nepakartojamos gamtos, neįprastos kultūros ir neatrastų skonių šalį. Merginos buvo tikros, kad 2017 m. sudarytos grupės tikrai nėra paskutinės, lietuviai turi patirti ir pažinti šią šalį dabar, kol ji dar yra tokia autentiška (daugiau apie 2018 m. organizuojamą kelionę skaityti čia). Nors žodžiais apsakyti tai, ką galima patirti ir pajusti Vietname, yra tikrai sudėtinga Donata atsako į klausimus, dalinasi patirtimi ir patarimais.

Kokius namų darbus siūlytumėte atlikti prieš keliaujant į Vietnamą? Pavyzdžiui, gal prieš kelionę pasiskiepyti?
Pirmiausiai, kaip ir prieš kiekvieną kelionę, būtina pasitikrinti paso galiojimo laiką. Dokumentas privalo galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos. Privalomų skiepų vykstantiems į Vietnamą nėra, tačiau keliaujantiems visada patariame pasiskiepyti nuo hepatito a ir b, taip pat stabligės. Pasiruošimas į Vietnamą skiriasi nuo kitų Azijos šalių tuo, kad reikia pasirūpinti iškvietimu į šią šalį. Jei perkate kelionę kelionių agentūroje BALTIC CLIPPER, visi reikiami dokumentai yra sutvarkomi ir pačiam klientui jais rūpintis nereikia.

Kodėl norintiems aplankyti Aziją Jūs patartumėte pasirinkti Vietnamą?
Vietnamiečiai kol kas dar yra labai natūralūs, autentiški, išsaugoję savo kultūrą ir tradicijas, jie dar nėra „sugadinti“ turistų. Su jais bendraujant jaučiamas jų tikras paslaugumas ir svetingumas. Vietnamo lankytinos vietos yra nepaprasto grožio. Gamtos ir kultūros objektai, nacionaliniai parkai palieka didelį įspūdį net ir daug mačiusiems keliautojams. Miestai – šurmuliuojantys ir pilni istorinio ir kultūrinio paveldo: muziejų ir įspūdingų šimtmečius skaičiuojančių šventyklų. Be pažintinių vietų čia yra puikių kurortų skirtų poilsiui, kur Jūs pasijusite tikrame atogrąžų rojuje! Žinoma, dar puiki virtuvė, daug aktyvių veiklų tokių, kaip žygiai po kalnus, pasiplaukiojimai po įlankas ar džiunglių upes, kur dar šurmuliuojantys turgūs ir tikrai prieinamos kainos!

Kuri Vietnamo dalis šiaurinė ar pietinė labiau verta dėmesio?
Abi Vietnamo dalys yra tikrai vertos dėmesio. Galėčiau teigti, kad kraštovaizdis žalesnis ir gražesnis yra šiaurinėje dalyje. Žinoma, čia yra ir garsioji Halongo įlanka, ir žaliuojantys ryžių laukai, ir Sa Pa kalnų regionas. Bet šią dalį patarčiau lankyti nuo balandžio mėn. (anksčiausiai) iki lapkričio mėn. vidurio. Pietinė dalis – Saigonas, poilsis Mui Ne kurorte – gali būti lankoma Jums patogiu metu, juk Pietų Kinijos jūra savo šiluma ir vandens pramogomis džiugina ištisus metus! Tačiau, jei tik įmanoma, patarčiau vienos kelionės metu aprėpti abi dalis, perskrendant vietiniu skrydžiu iš Hanojaus į Saigoną. Visiems patariu daryti taip, kaip ir BALTIC CLIPPER siūlomoje Vietnamo kelionės programoje: šiaurinę dalį skirti pažinimui, o pietus - ramesniam poilsiui.

Minėjote Halongo įlanką. Pasidalinkite savo įspūdžiais. Ar tikrai ta vieta tokia magiška kaip, kad atrodo nuotraukose?

Halongo įlanka - išskirtinai pirmoje vietoje visų lankomų objektų sąraše Vietname. Ši į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta vieta paliko tikrai stiprų, ryškų ir ilgam įsimenantį įspūdį. Patį įspūdį sustiprina ir tai, kad kartu su keliautojų grupe liekame nakvoti laive pačioje įlankoje: vakarieniaujame ir saulę pasitinkame denyje, stebime kaip saulė „spalvina“ šimtus salelių, o visa įlanka tiesiog atgyja. Tokių įdomių lankytinų vietų labai daug - visas Vietnamas yra pasakiškas: tiek gamta, tiek milijoniniai miestai, tiek ramūs, egzotišku poilsiu alsuojantys kurortai.

Ką dar siūlytumėte patirti, padaryti, pamatyti Vietname?
Vietnamo gatvės maistas vadinamas vienas geriausių pasaulyje, būtina ragauti! Atpalaiduojančiu vietnamietišku masažu irgi labai verta pasimėgauti. Miestuose tikrai rekomenduočiau ekskursiją, vadinamą ,,Cycle Tour“. Tai ekskursija tokiais dviračiais, kuriuos mina vietiniai, o priekyje sėdi turistas. Važiuojant tokia transporto priemone iš arčiau pamatomas miestas. Tempas nėra didelis, tad galima pasigrožėti, nufotografuoti, o esant poreikiui ir sustoti bei pasižvalgyti. Taip pat vertos dėmesio ir ekskursijos po miestus su Vespa motoroleriais.

Minėjote Vietnamo virtuvę. Ką būtina paragauti viešint šioje Azijos šalyje?

Tikriausiai ne naujiena, kad Vietnamo virtuvė laikoma viena geriausių pasaulyje. Ji yra labai įvairi: daug ryžių, šviežių vaisių ir daržovių, mums priimtino skonio mėsos, žuvies, jūros gėrybių patiekalų. Tačiau trokštantiems egzotikos ir stipresnių pojūčių yra didelis pasirinkimas patiekalų iš gyvačių, vėžlių, varlių ir kitų roplių ar vabzdžių. Savo keliautojams visada įtraukiame tokį maitinimą, kad ragaudami jie galėtų patirti tikrąjį Vietnamą, tikrąją vietnamietišką virtuvę. Tuo pačiu ir pasirūpiname lietuviams priimtinomis alternatyvomis, kad visi turėtų ką pavalgyti. Pavyzdžiui, kelionės metu tikrai paragausite vietinio delikateso žuvies „Dramblio ausis“, taip pat ryžių duonos, jei tik norėsite, turėsite galimybę išbandyti įdarytos gyvatės arba gyvatės lotoso lape, paskanauti krokodilienos, svirplių ar skorpionų.


Kokia kalba susikalbėti Vietname paprasčiausia?
Didmiesčiuose vietiniai daugiau kalba angliškai. Pastebėjau, kad  pajūrio kurortuose susikalbėti lengviau rusiškai. Tačiau visada ir visur praverčia kūno kalba. Kadangi vietiniai labai svetingi, net ir nemokėdami jokios kitos kalbos, tik savo gimtąją, vietnamiečiai mielai padeda, rodo kelią ar suranda, su kuo galima susikalbėti. Svarbiausia yra nebijoti bendrauti!

Ką patartumėte mėgstantiems apsipirkti?

Vietname gaminama daug visame pasaulyje gerai žinomų prekės ženklų. Turint laiko ir noro galite įsigyti įvairiausių gaminių. Pavyzdžiui, "Samsonite" kuprinė tekainuoja 20$. Labai nebrangus šilkas, o triukšmingi ir spalvingi Vietnamo turgūs žavi ne tik nedidelėmis kainomis, bet ir pasiūla: nuo įvairiausių vietinių rankdarbių, smulkmenų ir niekučių, prieskonių iki egzotinių ir mūsų skoniui neįprastų užkandžių.

Ir paskutinis klausimas. Ar šioje Azijos šalyje yra saugu?
Kadangi Vietnamas yra Socialistinė Respublika, savaime suprantama, kad didelis dėmesys šalyje skiriamas saugumui. Vietname turistai iš tiesų jaučiasi saugūs, tačiau kaip ir visur patariame saugotis kišenvagių bei smulkių apgaulių.
 

Svajojate, planuojate atostogas VIETNAME?
Kelionių ekspertė Ingrida gali Jums padėti!
Kreipkitės:
El. paštu: i.eisrodiene@bc.lt
Tel. nr: +370 37 320 300