Dėmesio. Slapuku rinkimo informacija.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje
sutinku
pagrindinis / Patarimai Nuostabi Jonijos jūros sala - ZAKINTAS

Nuostabi Jonijos jūros sala - ZAKINTAS

Zakinto sala yra trečia pagal dydį Jonijos jūros sala. Ši sala turistų akis traukia nepaprastu gamtos grožiu, balto smėlio paplūdimiais, įspūdingo grožio kraštovaizdžiais.

Laiko juosta Zakinto saloje yra tokia pati, kaip ir Lietuvoje. Geriausia į šią salą atostogauti vykti liepos mėnesį, tada ten būna karščiausias mėnuo.
Transportas - į Zakinto salą galite nusigauti oru bei vandeniu. Nuo oro uosto iki Zakinto miesto nėra autobuso, tačiau taksi Jus nuveš iki miesto už 12 EUR. Saloje galite išsinuomoti automobilį, kurio kainos yra nuo 40 EUR (vasaros sezonu) bei motorolerį.
Apgyvendinimas - nors ir sala nėra labai didelė, tačiau joje galima rasti nuo pačių paprasčiausių kambarių be maitinimo, iki prabangių viešbučių su “viskas įskaičiuota” programa.
Maitinimas - Zakinto salos virtuvė yra tokia pati kaip ir graikų virtuvė. Visuose patiekaluose gausu daržovių, prieskoniais bei žolelėmis gardinama viskas, kas tik įmanoma. Taip pat alyvuogių aliejus yra labai populiarus ir asocijuojasi su Graikija.

Tradiciniai patiekalai:
• Choriatiki salata - graikiškos salotos su pomidorais, agurkais, svogūnais, alyvuogėmis ir feta sūriu.
• Moussaka - sluoksniuotas apkepas iš bulvių, mėsos, baklažanų arba cukinijų ir česnakiniu mėsos padažu ir apkepamas kiaušiniais.
• Ouzo - graikiška anyžinė degtinė.
• Rakė - stipri vynuogių degtinė.

Ką privalu pamatyti, atostogaujant Zakinto saloje?
1. Navagio paplūdimys
Kvapą gniaužiančio grožio Navagio paplūdimyje stūksto prieš kelis dešimtmečius nuskendęs ir į krantą išmestas kontrabandininkų laivas “Panagiotis”. Į šią įspūdingo grožio pakrantę plukdo laivai iš Porto Vromi uosto.
 
     
2. Žydrosios grotos
Šios grotos pasislėpusios šiaurinėje salos dalyje. Grotų grožį galima pamatyti plaukiant salos pakrante iš Agios Nikolaos miestelio. Dramblio kaulo spalvos uolos kviečia turistus pasižvalgyti įplaukus viduje ir pamatyti neįtikėtinai įdomų šviesos efektą, kurį sudaro saulės šviesa atsimušusi į vandenį.
  

3. Salomo muziejus

Zakinto mieste, pagrindinėje Šv. Morkaus aikštėje, kurioje yra muziejus. Žemutiniame aukšte įrengtas mauzoliejus, kuriame saugomi garsaus Graikijos poeto, tautos himno autoriaus Dionysio Solomo, taip pat kito žymaus poeto Andreas Kalvo palaikai. Aukštesniuose aukštuose eksponuojama tai, kas yra likę jiems ir to meto žmonėms, nuo 1957 m. pvz. dokumentai, asmeniniai daiktai, meno dirbiniai, drabužiai, ginklai ir kt.


4. Vėžlių stebėjimas
Graikijos pietuose esanti Zakinto sala dėl ilgų minkšto smėlio paplūdimių ir itin švaraus vandens traukia didžiuosius jūrinius vėžlius logerhedus. Jie jau tapo šios vietos simboliu. Graikai labai stengiasi išsaugoti jūrinius vėžlius. Todėl pietinėje pakrantėje draudžiama plaukioti motorlaiviais, pajūryje gamtosaugininkai atitvėrė vėžlių pamėgtas teritorijas nuo turistų, 1994 m. buvo uždrausti naktiniai skrydžiai į Zakinto oro uostą ir iš jo, tokiu būdu saugant vėžlius nuo triukšmo.