Dėmesio. Slapuku rinkimo informacija.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje
Sutinku
pagrindinis / Įvairenybės ZANZIBARAS - Afrikos rojaus kampelis

ZANZIBARAS - Afrikos rojaus kampelis

BALTIC CLIPPER kelionių ekspertė Lina, grįžusi iš kelionės po ZANZIBARĄ, neslėpė susižavėjimo. Jos mintys ir potyriai nugulė į šiltą ir jausmingą pasakojimą:

"Nepamenu kada pirmą kartą išgirdau žodį Zanzibaras. Tikriausiai vaikystėje. Jis ilgai slėpėsi pasąmonės kamputyje su kitais žodžiais, paslaptingai skambančiais ir sužadinančiais vaizduotę. Zimbabvė, Antananryvas, Maču Pikču... Kai pasitaikė galimybė ten nuskristi, net nedvejodama sakiau TAIP. Tą pačią dieną trumpam pagalvojau, kad man vaidenasi kai automobilyje per radiją išgirdau sklindant šauniosios merginų trijulės „Aarabesque“ dainos žodžius: „I'll be waiting for you on Zanzibar,Zanzibar“...  Zanzibaras iš tiesų manęs laukė, nes jau po savaitės jis pasitiko mane  šiluma, draugiškais vietinių pasisveikinimais ir ramybe.

 Šiluma ore, vandenyje ir vietinių šypsenose. Vandenyno temperatūra tokia, jog brisdama jaučiausi, tartum lipdama į karštą vonią. Mirkdavau tol kol susiraukšlėdavo rankų ir kojų pirštai. Keldavausi anksti ryte, kad galėčiau pasimėgauti nors kiek vėsesniu vandeniu, pasivaikščioti dar tuščiu, nuostabaus grožio smėlio paplūdimiu. Tik aš ir krabiukai. Maži ir greiti. Baltas smėlis, palmės ir vandenynas, vaizdas iš paties gražiausio atostogų atviruko - Zanzibaro realybė. Gera gyventi su gamta ir vandenynu. Jis tarsi įkvėpdamas atslūgsta. Kai kur labai toli, net keletą kilometrų. Atveria paslėptus po vandeniu takus, suteikia  galimybę pasivaikščioti jūros dugnu, pamatyti gražiausias jūros žvaigždes iš arti. Vietiniams tai laikas aplankyti jūržolių  plantacijas, plytinčias po vandeniu. Šie vandenyno dugno augalai - vertingas maistas ir pragyvenimo šaltinis. Patvindamas vandenynas tarsi pamažu iškvepia- užlieja pakrantę ir sugrąžina jai Hakuna Matata atmosferą .

    Kai pirmą kartą išgirdau: „Hakuna Matata“ pagalvojau, kad vietiniai juokauja, kad animacinių filmukų prisižiūrėjo. O pasirodo „Karaliaus liūto“ herojai iš tiesų kalbėjo suahilių kalba. Linksmai sveikinasi: „džambo“  ir nuolat primena: „pole pole“ – neskubėk, sustok. Saulės karštyje ir nenorėdamas sulėtini žingsnį. Vietiniai visada čia pat, pasirengę padėti. Čia parodys tau kur slepiasi jūros žvaigždės, čia supins kepurę nuo saulės ar karūną. Ir tikėsis atlygio. Dolerio. Doleris čia puikiai pažįstama valiuta. Gali atsiskaityti bet kur. Ir oro uoste, ir kaimelio šiaudinėje palapinėje, šmaikščiai pavadintoje „Zanzibar IKEA“.  Gyvenama čia įvairiuose būstuose. Vieni jų iš sudžiūvusių palmių lapų, kiti gana rimti - mūriniai, uždengtais nuo saulės ir dulkių langais. Būstai tampa vis įvairesni artėjant link pagrindinio salos miesto, Zanzibaro. Viena jo dalių – Stone townas, senoji Zanzibaro sultonato sostinė, menanti kolonijinę šlovę, vergų prekybą. Čia karštis, spalvos, kvapai ir garsai susilieja į vieną visumą, kurią mes vadiname EGZOTIKA. Žmonės spalvingi. Ypač moterys. Nors pagrindinė salos religija Islamas, retai kur pamatysi juodai apsirengusią moterį. Mergaitės aprengtos spalvingomis suknelėmis, mokiniai - šviesiomis ar ryškiomis uniformomis. Baltos spalvos apdarai akina ir stebina. Kaip jie sugeba visose tose dulkės taip baltai išskalbti, taip tobulai išlyginti! Moterys, tarsi laivai, lėtai juda ant galvos nešdamos nešulius. Vyrai susėdę medžio pavėsyje. Ant kojų batai, padaryti iš padangų, rankose – išmanieji telefonai. Prie mokyklos vaikų klegesys. Supratau – pertauka. Mokytojos akys pakvietė užeiti. Mielai parodė klasę, leido pakalbinti vaikus. Pavaišinau juos lietuviškais saldainiais. Vis dar gailiuosi, kad neturėjau jiems daugiau dovanų. Tas džiaugsmas jų akyse! Vaikai puikia anglų kalba man padėkojo. Angliškai susikalbėjau ir turguje, ir su vandenyne jūržoles auginančiu vietiniu, ir su žemdirbiu iš prieskonių ūkio. Žemė čia derlinga. Vietomis suarti dirvonai priminė lietuvišką peizažą, tik vietoj ąžuolų auga baobabai, o vietoj pušų – palmės. Čia auginama daugybė mūsų  naudojamų prieskonių: cinamonas, kardamonas, muskatas, vanilė…"

“Pole pole “ (lėtai lėtai) kartoju sau ir koja už kojos, kaip vietinis vėžlys lėtai slenku saulės nušviesta pakrante. Ramybe alsuoja vandenynas, palmės ir žmonės. Ant šono pakrypę, palankaus vėjo laukdami snaudžia buriniai laiveliai. Sustoja laikas. Tarsi ištirpsta. Saulė savo karščiu valdo žmonių gyvenimus. Vietinis vaikinas juokiasi: “ Pas mus karšta? Taip. Na ir kas? Juk visada gali įsitaisyti pavėsyje”.
„If you need a little rest
I advise you for the best
Take a plane and be my guest
Zanzibar (Zanzibar)
Zanzibar (Zanzibar)
Is not far...“


Svajojate, planuojate atostogas ZANZIBARE?
Kelionių ekspertė Lina gali Jums padėti!
Kreipkitės:
El. paštu: l.pakarkliene@bc.lt
Tel. nr: +37045468407