pagrindinis / Naujienos NAUJOJI žiemos sezono atostogų kryptis - ŽALIASIS KYŠULYS

NAUJOJI žiemos sezono atostogų kryptis - ŽALIASIS KYŠULYS

Žaliasis Kyšulys – mažieji Afrikos Karibai
Plotas – 4 033 kv. km
Gyventojų skaičius – apie 525 000 (2015 m.)
Sostinė – Praja
Valiuta – Žaliojo Kyšulio eskudas
Kalba – portugalų
Religija – Romos katalikų (dauguma)               

KELIONĖS Į ŽALIOJO KYŠULIO SALAS nuo 685 EUR

ĮSIGYKITE ŽIEMOS SEZONO KELIONĘ Į ŽALIOJO KYŠULIO SALAS

Ką kalba istorija?
- Spėjama, kad XII–XIII a. arabų jūreiviai pirmieji pasiekė tuo metu dar negyvenamas Žaliojo Kyšulio salas. 1456-aisiais jas atrado Portugalijos karūnai tarnaujantys jūreiviai.
- 1495 m. Žaliasis Kyšulys paskelbtas Portugalijos kolonija, į salas pradėti vežti vergai iš Vakarų Afrikos.
- 1956 m. susikūrė Žaliojo Kyšulio nepriklausomybės Afrikos partija, vadovaujama Amílcaro Cabralo, ji 1975 m. pasiekė visišką salų nepriklausomybę.
- Salose negausu gamtos išteklių, tad daugelį metų svarbiausios ūkio šakos čia buvo druskos gavyba ir žvejyba. - Dabar skatinamos investicijos ir turizmas.
- 1992 m. rugsėjį įsigaliojo nauja konstitucija, įtvirtinanti daugiapartinę sistemą, demokratines pertvarkas ir ekonomikos plėtrą, pagrįstą laisvosios rinkos principais. 
      
Nacionalinė virtuvė
Cachupa – lėtai virtas kukurūzų, pupelių, maniokų, saldžiųjų bulvių ir žuvų arba mėsos troškinys.
Pastel com diablo dentro – aštriais tunais įdarytas virtų bulvių ir kukurūzų miltų pyragėlis, forma panašus į koldūnus.
Caldo de peixe – maniokų miltais ir grūstais džiovintos duonos trupiniais sutirštinta žuvų ir daržovių sriuba.
Arroz de marisco – vėžiagyvių ir moliuskų patiekalas su ryžiais.
Bananas enroladas – tešloje kepti bananai.
Pudim de queijo – sūrio pudingas.
Aguardiente – vietos cukranendrių romas.
San antao –  likeris, gaminamas iš kavos pupelių, mėtų, apelsinų ir cinamono.
Manecome
– Fogo salos vynas.
             
Apgyvendinimo ypatumai
Poilsiui skirti viešbučiai ir apartamentai Druskos saloje įsikūrę prie pagrindinio Santa Marijos paplūdimio. Viešbučių pasiūla čia įvairi: nuo kuklesnių dviejų ir trijų žvaigždučių viešbučių ar apartamentų iki aukščiausios kategorijos penkių žvaigždučių apgyvendinimo vietų. Jų kategorija priklauso nuo viešbučio ar apartamentų vietos, teikiamų paslaugų kiekio ir kokybės, aptarnavimo lygio, kambarių dydžio ir juose esančios įrangos. Dažniausiai visas pramogas ir paslaugas organizuoja patys viešbučiai. Druskos salos viešbučiuose galima užsisakyti įvairaus tipo maitinimą: nuo pusryčių iki „viskas įskaičiuota“. Kai kuriuose viešbučiuose ar apartamentuose registruojantis gali būti prašoma palikti tam tikro dydžio užstatą už teikiamas papildomas mokamas paslaugas. Užstatas gali būti sumokėtas grynaisiais pinigais (eurais) arba kredito kortele, kurioje bus rezervuota atitinkama suma. Užstatas grąžinamas išvykimo dieną, jei papildomomis paslaugomis viešbučiuose nesinaudota ir nepadaryta žalos apartamentų inventoriui.
Druskos salos paplūdimiai yra vieši. Įėjimas į juos nemokamas. Dauguma viešbučių, esančių ant vandenyno kranto, turi savo paplūdimio zoną, kuria gali naudotis tik konkretaus viešbučio svečiai, dažnai už gultus ir skėčius papildomai mokėti nereikia, o už paplūdimio rankšluosčius prašoma užstato. Toliau nuo paplūdimio esantys viešbučiai gultų ir skėčių pakrantėje nesuteikia.
        
Pravartu prisiminti
Darbo laikas. Bankai dirba nuo 8 iki 15 val. nuo pirmadienio iki penktadienio. Pinigus išsikeisti taip pat galima tarptautiniuose oro uostuose ir miestuose veikiančiose valiutos keityklose. Eurais Žaliajame Kyšulyje atsiskaitysite tik Druskos ir Bua Vistos salose, tačiau ir čia grąža greičiausiai bus duota vietos valiuta – eskudais. Parduotuvės Žaliajame Kyšulyje dirba pirmadienį–šeštadienį nuo 8 iki 12 val. ir nuo 15 iki 19 val.
Arbatpinigiai. Arbatpinigiai ypač mėgstami, jais įprasta įvertinti aptarnavimą. Griežtesnių taisyklių, kokią sumą reikėtų palikti, nėra, bet 10 proc. paprastai yra priimtina suma personalui. Beje, restoranuose ir kavinėse padavėjai dažnai arbatpinigius pasidalija su virtuvės darbuotojais. Jei yra galimybė, arbatpinigių geriau palikti vietos valiuta, o ne eurais.
Transportas. Žaliojo Kyšulio salos ne itin didelės, tad keliaujant jose labai praverčia reguliariai kursuojantis vietos transportas (mikroautobusai), taip pat daug pamatysite keliaudami išsinuomotais dviračiais ar automobiliais. Tačiau kelionės tarp salų dėl skiriančio atstumo yra sudėtingesnės, tad jas verta suplanuoti iš anksto.
Apribojimai. Vėžliai Žaliajame Kyšulyje labai gerbiami ir saugomi, todėl nevalia trikdyti jų ramybės. Kai kuriais atvejais draudžiama juos net fotografuoti. Apie draudimus įspėja specialūs ženklai. Viešėdami šioje valstybėje negerkite vandens iš čiaupo – pirkite jį tik specializuotose parduotuvėse.
Lauktuvėms. Dauguma suvenyrų Druskos saloje, iš tiesų, yra atvežti iš Afrikos žemyno: Afrikos kaukės, genčių ginklai. Autentiški suvenyrai: medinės statulėlės, gyvūnus ir žmones vaizduojantys žaislai, nertos lovatiesės, servetėlės, staltiesės, šalikai, batikos darbai, rankų darbo papuošalai.

Pajuskite Žaliąjį Kyšulį
- Žaliojo Kyšulio salų gyventojai rengia daug muzikos švenčių ir festivalių, tad bet kuriuo metų laiku atvykus yra didelė tikimybė vieną jų aplankyti. Nepraleiskite progos prisijungti.
- Žvejyba iki šiol išliko viena svarbiausių veiklų salose, tad būtina paragauti tradicinių žuvų ir jūrų gėrybių patiekalų.
- Druskos ir Bua Vistos salos stebina puikių paplūdimių gausa ir grožiu – mėgaukitės jais.
- Kurortai siūlo gana daug aktyvių pramogų ir galimybę užsiimti vandens sportu, tad ryžkitės išbandyti ką nors naujo.
- Kad ir koks puikus būtų kurortas, visada verta nuvažiuoti į artimiausią seną salos kaimą ir susipažinti su vietos tradicijomis bei papročiais.